Інформаційне моделювання будівель (BIM) – це технологія яка об’єднує людей, науково-технічні знання, виробничі процеси для поліпшення результатів будівництва будівель і споруд.
Технологія BIM відображає поточні тенденції розвитку будівельної галузі та охоплює процеси проектування, будівництва та експлуатації будівель з використанням єдиної узгодженої системи 3D-моделей, а не окремих креслень. Технологія BIM об’єднує людей і технічні рішення для оптимізації витрат часу та коштів, а також для підвищення комфорту й ефективності експлуатації самих будівель, чи то хмарочосів, лікарень, офісних або житлових комплексів.
Технологія BIM – це не просто набір комп’ютерних програм або 3D-модель. Важливим елементом BIM є інформація, яка закладена в проекті, а також процес обміну цією інформацією між різними учасниками. Технології ведення робіт, що використовувалися раніше, ґрунтувалися на розрізнених операціях і безлічі форматів файлів, внесення змін до яких швидко призводило до їхнього неузгодження. Технологія BIM забезпечує набагато динамічніший і синхронізованій підхід до управління проектом.
Навіщо використовувати BIM?
BIM сприяє підвищенню ефективності процесу будівництва, скороченню витрат, покращує якість та ефективність будівель.
Багато передових галузей сьогодні використовують концепцію “Failing Fast” (“швидкий провал”), тобто експериментують і пробують щось нове. Навіть якщо перший досвід виявляється невдалим, за ним слідує ще не одна спроба і, в кінцевому підсумку успіх. У будівельній галузі ця концепція працює тільки в цифровому вигляді. Детальне і точне планування до початку будівельних робіт – єдина можливість застосовувати подібний метод у роботі. Досить складно експериментувати з будівлею на будівельному майданчику, і водночас дотримуватися графіка будівництва, фінансових зобов’язань, стислих термінів, координувати роботу бригад, різних фахівців і залишатися в рамках бюджету.
За традиційних методів будівництва, коли команди переходять від одного етапу проєкту до іншого, високий ризик втрати інформації. Технологія BIM працює з інформацією в цифровому вигляді, що робить її доступною для всіх учасників проєкту в режимі реального часу і в будь-якому місці. Впровадження BIM – це забезпечення безперервного потоку інформації. Кожен етап будівельного процесу – від раннього планування і проєктування до будівництва, експлуатації, технічного обслуговування і кінцевої утилізації – записується в цифровому вигляді. Це відкриває нові можливості для підвищення ефективності, точності, взаємодії та співпраці між усіма учасниками будівництва. Зараз епоха великої автоматизації – всі бізнес-процеси переводяться в цифровий формат, а рішення ухвалюються, спираючись на дані.
Чому так важливий BIM?
Тому що робочий процес інформаційного моделювання забезпечує динамічний зв’язок стадій проектування, аналізу та проектної документації, і більша частина зусиль з розробки проекту зосереджена у фазі детального проектування, коли здатність впливати на ефективність проекту є високою, а вартість внесення змін низькою. Це дає змогу учасникам проекту витрачати меньше часу на опрацювання різноманітних можливих сценаріїв і обрати найоптимальніший із них до початку стадії розроблення проектної документації.
10 причин використовувати технологію BIM
- Завдяки швидкому обміну проектною інформацією обговорення різних сценаріїв відбувається швидше, що дає змогу розглянути більше варіантів архітектурних, конструкційних та інженерних рішень майбутньої будівлі та обрати найоптимальніший із них.
- Усі креслення можуть бути внесені в єдину тривимірну модель, що дає змогу уникнути втрати інформації та ухвалювати більш зважені рішення, покладаючись на дані.
- Необхідні інженерні розрахунки для систем вентиляції, опалення та трубопроводів можуть бути виконані швидко і легко.
- Усі геометричні та просторові дані, необхідні для виконання енергетичних розрахунків, можуть бути отримані безпосередньо з моделі.
- Забезпечення відповідності екологічним вимогам стає простіше, а підвищена енергоефективність будівлі допомагає знизити витрати на подальших етапах життєвого циклу будівлі.
- Інтеграція даних про витрати і графік виконання робіт дає змогу оперативно оцінювати вартість і візуалізувати етапи будівництва.
- Точні специфікації обладнання та матеріалів можуть бути отримані безпосередньо з моделі.
- Дані, необхідні для контролю закупівель, можуть бути взяті безпосередньо з моделі, оптимізуючи процес постачання будівельних матеріалів і обладнання.
- Детальна модель містить усі дані та геометрію, необхідні для точного монтажу інженерних систем.
- Щойно будівництво буде завершено, наступну версію моделі можна використовувати для отримання інформації та оповіщення експлуатаційних служб про необхідне обслуговування або ремонт систем.
Залишити коментар