Що таке BIM і навіщо потрібні нові технології?

BIM-технології допомагають знизити ризики в проектному фінансуванні житлового будівництва, знизити ризики експертизи житлових проектів, а також контролю над їхньою реалізацією.

BIM – (Building Information Modeling або Building Information Model – інформаційне моделювання будівлі або інформаційна модель будівлі) – це цифрове представлення фізичних і функціональних характеристик об’єкта, яке охоплює більше ніж просто геометрію будівлі. BIM враховує безліч чинників та інформацію про об’єкт, окремі його елементи (навіть деталі виробників), географію, дизайн та інші дані, зокрема вплив його на навколишнє середовище і навпаки. Всі ці дані поряд з техніко-економічними показниками та іншими характеристиками об’єкта формують таку інформаційну модель, в якій зміна одного параметра призводить до автоматичного перерахунку всіх інших.

BIM – це загальний ресурс знань для отримання інформації про об’єкт, що слугує основою для ухвалення рішень упродовж його життєвого циклу, від самої ранньої концепції до знесення. Основою взаємодії є інформаційна модель об’єкта будівництва (BIM-модель), за допомогою якої відбувається комплексна взаємодія сторін, що беруть участь, на всіх стадіях життєвого циклу об’єкта. BIM дає змогу передавати віртуальну інформаційну модель від команди розробників (архітектори, ландшафтні архітектори, інженери, будівельники тощо) генпідряднику і субпідрядникам, а потім власникам або керівникам об’єкта.

Застосування BIM-технології під час експертизи та моніторингу інвестпроєктів дасть змогу підвищити якість, зробити роботу над проєктом прозорою, сам проєкт більш керованим, що допоможе економити кошти.  Який ефект від використання цієї технології :

– зниження до 40% вірогідність помилок і похибок у проєктній документації,  порівнянно з традиційними методами проєктування,

– скоротить час на проєктування на 20-50%,

– ушестеро зменшить час на перевірку проєкту,

– скоротить строки координації та узгодження проєкту до 90%.

-вчетверо знизити похибки бюджету під час планування,

-скоротить строки інвестиційної фази проєкту до 50%,

-строки будівництва – на 20-50%,

– зменшить витрати на будівництво та експлуатацію – до 30%.

Для створення інформаційних моделей та їхнього аналізу застосовують програми одного з лідерів у цій галузі – компанії Autodesk.

Наші експерти мають великий досвід у створенні  інформаційних моделей різної складності  промислових і цивільних об’єктів будівництва , тому ми допомагаємо нашим клієнтам створювати BIM моделі, або робимо це за них.

Кошик